עורך דין מקרקעין

משרד עורכי דין מיכאל פיינברג שלנו מתמחה בתחום הנדל"ן על כל גווניו. בעל ניסיון עסקי רב בזכות עבודה רציפה מול גורמים שונים בענף והחברות הגדולות במשק.

העסקאות המגיעות אלינו מקבלות התייחסות מעמיקה ובדיקת כל פרט לרמת הדיוק הגבוהה ביותר.

בכל עסקה נשלב ניהול משא ומתן קפדני ויעיל עבור לקוחותינו בהתחשבות כל הצדדים האנושיים, הפיננסיים והמשפטיים. הליווי של כל לקוח עד לסיומו המוצלח של עסקת הנדל"ן.

מקרקעין ונדלן

מחפש עורך דין נדל"ן במרכז?

משרד עו"ד מיכאל פיינברג מתמחה בתחום הנדל"ן על כל גווניו. בעל ניסיון עסקי רב בזכות עבודה רציפה מול גורמים שונים בענף והחברות הגדולות במשק. 

  • בכל עסקה נשלב ניהול משא ומתן קפדני ויעיל עבור לקוחותינו בהתחשבות כל הצדדים האנושיים, הפיננסיים והמשפטיים.
  • ליווי של כל לקוח עד לסיומו המוצלח של עסקת הנדל"ן.
  • משרד עו"ד מיכאל פיינברג מכיר לעומק את תחום דיני הנדל"ן, גם מצד הקבלנים וגם מצד הרוכשים – דבר שמאפשר להעניק ללקוחותינו שירות ברמה המקצועית ביותר בתחומי: הסכם רכישת דירה מקבלן, הסכמי שיתוף, הסכמי שכירות, רישום ותיקון צווי בתים משותפים, ליווי פרויקטים תמ"א ועוד.
  • קניית נכס או מכירתו דורש ירידה לפרטים הקטנים ויש לשים לב לכל פסקה ומשפט בחוזה המכר. כל החלטה שנעשית בחוזה יכולה להשפיע על חייכם בעתיד, וכאן אנחנו נכנסים לתמונה ומוודאים שכל מה שכתוב מהמשפט הראשון ועד לאחרון תואם את ציפיותיכם ומגן על האינטרסים שלכם.

אנו עובדים סביב השעון, בשביל הלקוחות שלנו ומעניקים להם:

ליווי ויחס אישי לאורך כל הדרך, זמינות 24/7 

מקצועיות, בטחון ושקט נפשי שאתם בידיים הטובות ביותר

ידע נרחב ומקצועיות שיגנו על האינטרסים שלכם

התקשרו עכשיו לייעוץ ראשוני

לפנייה אישית לעורך דין מיכאל פיינברג

לקוחות ממליצים

העסקאות המגיעות למשרד עורכי דין מיכאל פיינברג  מקבלות התייחסות מעמיקה ובדיקת כל פרט לרמת הדיוק הגבוהה ביותר.

חשוב לנו להעניק לכל לקוח יחס אישי ומיוחד: יסודיות, מענה מקצועי ברמה הגבוהה ביותר והתייחסות לכל נושא בצורה המיטבית. אנחנו מייצגים את לקוחותינו בערכאות השונות ומבטיח את התוצאה המשפטית הטובה ביותר עבורם.

שאלות ותשובות

מומלץ לבצע כמה בדיקות מקדימות באשר לאמינות ויציבות הקבלן, היזם ו/או חברת הבנייה. כדאי לבצע תחקיר עצמאי עם סיוע וליווי עורך דין לצורך בחינת הרקע ההיסטורי, העסקי והמשפטי של הקבלן ובירור מצבו הכלכלי של הקבלן. כמו כן, מומלץ לנסות לאתר לקוחות קודמים באשר לשביעות רצונם מהקבלן.
ויש לוודא כי בידי הקבלן קיים היתר בנייה מהועדה או הרשות המקומית, והבעלות על הקרקע היא אכן של הקבלן או חברת הבנייה, וכי אין שעבודים או עיקולים.

חשוב מאוד לבדוק את סביבת הבניין. יש לשים לב אם קיימים מפגעים או מטרדים סביבתיים כגון בניין ציבורי העלול לגרום לרעש, מזבלה, מבני תעשייה, תחנת אוטובוס. בנוסף, חשוב לבדוק אם יש בסביבת הפרויקט בתי ספר, גני ילדים, גנים ירוקים, מרכז מסחרי- בסופו של יום, אתם רוצים לגור בסיבה אשר תתאים לצרכים שלכם.

חשוב מאוד לבדוק את סביבת הבניין. יש לשים לב אם קיימים מפגעים או מטרדים סביבתיים כגון בניין ציבורי העלול לגרום לרעש, מזבלה, מבני תעשייה, תחנת אוטובוס. בנוסף, חשוב לבדוק אם יש בסביבת הפרויקט בתי ספר, גני ילדים, גנים ירוקים, מרכז מסחרי- בסופו של יום, אתם רוצים לגור בסיבה אשר תתאים לצרכים שלכם.

ברכישת נכס חדש מהקבלן, הרוכשים מתחילים לשלם סכומים נכבדים עוד לפני שהונחה לבנה אחת בבניין, ובעצם את רוב הכסף תשלמו לפני שהדירה תימסר לידיכם. לכן חשוב להגן על כספכם שכבר שולם, הגנה זו ניתנת באמצעות ערבויות שהיזם חייב לתת.
רוב הפרויקטים מלווים באמצעות מימון מבנק מלווה. ליווי בנקאי נותן לכם שקט נפשי, משום שמובטח לכם שכל כספי הפרויקט עוברים לחשבון אחד וכל הכספים משמשים להקמת הפרויקט. חשוב לבדוק מי הבנק המלווה ומהם הביטחונות והערבויות שהקבלן נותן לכם כדי להגן על כספכם.
על פי חוק המכר (דירות), כל תשלום שאתם משלמים לקבלן והוא מעל 7% ממחיר הדירה חייב לקבל הגנה/בטוחה. הקבלן טרם התקשר עם בנק מלווה ואינו מאפשר לכם לקבל בטוחה/הגנה על כספכם – אין לשלם דבר, אלא אם הסכום יועבר לחשבון נאמנות שיפתח בבנק ויהיה על שמו של העו"ד של הקבלן. גם במקרה כזה התשלום לא יהיה מעל 7%.

חשוב מאוד לוודא- כי מועד מסירת הדירה נקוב וקצוב בזמן.
כשהקבלן מאחר במסירה של דירה נוצרת שרשרת של בעיות מורכבות. לא רק הקונים נקלעים לבעיה אלא גם הקבלן מכיוון שהבטחתו למסור את הדירה בזמן דורשת ממנו לשלם פיצויים משמעותיים במידה ואינו עומד בהבטחתו. כמובן שהפיצוי תלוי במשך האיחור.
הקבלן יכול להתעכב במסירת הדירה עד 60 יום מהתאריך שהובטח. אך ישנו מדרג פיצויים אשר מתייחס לכמות חודשי האיחור במסירת הדירה ,החוק קובע כי הפיצויים ישולמו תוך 60 ימים מרגע הגשת הדרישה לפיצויים.
לאחר מכן, הם ישולמו כל חודש באותו תאריך קבוע.
חשוב להדגיש ולומר כי במקרים חריגים שבהם הקבלן לא מסר את הדירה בזמן מסיבות שלא תלויות בו (כגון: רעידות אדמה, אסונות טבע, מצב בטחוני שלא איפשר התקדמות בעבודה, שביתות וכו') לא יהיה מחויב הקבלן לשלם פיצויים לרוכשים. לאחרונה צצים יותר ויותר מקרים בהם קבלנים רבים מנסים לתרץ את העיכוב במסירת הדירה וטוענים כי אכן חלו בעיות שלא תלויות בהן ושהן בגדר כוח עליון.


ישנם מקרים בהם הקבלן מתחמק מלקחת אחריות על איחור במסירת הדירה ומנסה להכניס סעיף לחוזה אשר מתיר לו לא לשלם פיצויים בגין האיחור.
שימו לב! סעיף כזה המופיע בחוזה המכר – איננו חוקי, סעיף 5א' המופיע בחוק המכר קובע נחרצות כי מי שרוכש דירה יד ראשונה מקבלן חייב לקבל פיצוי כספי במידה והאיחור במסירת הדירה עולה על שישים יום.

בסיום בנית הדירה, מסירתה תתבצע רק לאחר השלמת הדירה על הצמדותיה (יש לקבל טופס 4 חיבור לחשמל ומים), הפעלת מעלית אחת לפחות ודרכי גישה נוחים וסבירים לדירה.
במידה והקבלן מעוניין בהקדמת המסירה, יש לבקש את הסכמת הרוכש בעניין זה.

 לסיום, בניגוד לחשיבה המוטעית בקרב ציבור רוכשי דירות , עורך דין מקצוען יסודי ומיומן בתחום, יכול לדרוש ולקבל שינויים רחבי היקף בהסכם מול הקבלן אשר יטיבו בצורה משמעותית עם הרוכשים
חשוב שתפנימו ותזכרו- רכישת דירה מקבלן הינה עסקה מורכבת ומסובכת אשר אין להקל בה ראש. לכן, מומלץ מאד כבר בשלב המקדמי לפנות לעורך דין מיומן ומנוסה בתחום אשר ילווה אתכם בכל התהליך מראשיתו ועד סופו.

הכתובת שלך לנדל"ן