עורך דין לענייני משפחה

תחום דיני המשפחה הוא לב ליבו של המשרד עם שימת הדגש על רגישות והכלה לכל אורך ההליך המשפטי למען המשפחה בכלל והילדים בפרט.

המטרה היא למצוא את שביל הזהב למען כולם להמשך חיים נעימים ורגועים גם אם לא ממשיכים אותם יחד.

בכל שלב בהליך אנחנו דואגים לטובת הלקוח שלנו עם רצון להגיע לעמק השווה עם הצד השני, יחד עם זאת, אם יש לכך צורך, נלחם למען טובת הלקוח עד להשגת התוצאות הרצויות עבורו.

מחפש עורך דין לענייני משפחה?

תחום דיני המשפחה הוא העיקרי והחשוב במשרדנו, נשמח שתפנו אלינו בכל שאלה ובכל נושא, נשמח ללוות אתכם בכל שלבי החיים.

הליך גירושין

ניהול הליך גירושין מתבצע ברגישות רבה מתוך הבנה עמוקה שבני הזוג יצטרכו להמשיך לשתף פעולה בעתיד כהורים לילדיהם המשותפים.

 • כל תהליך העבודה והפעולות הנעשות במסגרת הליך גירושין הן כדי להבטיח את טובת הילדים, לאפשר לשני בני הזוג להיפרד בדרך אנושית ולהתקדם להמשך חייהם החדשים.
 • בנוסף, משרד עו"ד מיכאל פיינברג עוסק בליווי והדרכה ביחידות הסיוע לפי הצורך.
 • בתהליך הגירושין בדרך כלל מוגשות תביעות מקבילות אותן אנו מלווים בנושאים כגון: מזונות, זמני שהות, חלוקת רכוש, צווי הגנה, בקשות לאפוטרופסות, ועוד.

דיני משפחה – הסכמים

נשמח לעמוד לשירותכם בכל סוגי ההסכמים בתחום דיני המשפחה:

 • הסכם ממון
 • הסכם חיים משותפים
 • הסכם גירושין
 • הסכמי הורות משותפת

המטרה לעזור לבני המשפחה לבנות הסכם הוגן, אנושי וישר שמאפשר להם להבטיח את זכויותיהם ולהגן על עתידם.

מוזמנים להתייעץ איתנו לקראת יצירת כל הסכם וניתן לכם את התמונה ומה מומלץ לעשות בכל מקרה.

כשעוברים תהליך משנה חיים, צריך משרד עורכי דין שמאמין ב:

שיתוף פעולה כהורים
למען הילדים

מקצועיות, ליווי, הדרכה וסיוע
במידת הצורך

ידע נרחב ומקצועיות שיגנו על האינטרסים שלכם

התקשרו עכשיו לייעוץ ראשוני

לפנייה אישית לעורך דין מיכאל פיינברג

לקוחות ממליצים

עורך דין לעריכת צוואות וירושות

 • משרד עורכי דין מיכאל פיינברג מכין צוואות מהפשוטות ועד המורכבות ביותר.
 • ביצוע שינויים בצוואות קיימות וטיפול בהתנגדויות לצוואות.
 • הייעוד שלנו הוא להעניק להם וודאות מלאה בנושא הדאגה לרכושם וליקיריהם לאחר לכתם לעולמם.
 • אחד הדגשים ביצירת הצוואה הוא למנוע פתיחתה מחדש, ועל כן היא מנוסחת באופן אשר מכסה את כל האפשרויות וההתפתחויות העתידיות
  אשר מבטיחות ללקוחות שקט נפשי אמיתי.

חשוב לנו להעניק לכל לקוח יחס אישי ומיוחד: יסודיות, מענה מקצועי ברמה הגבוהה ביותר והתייחסות לכל נושא בצורה המיטבית. אנחנו מייצגים את לקוחותינו בערכאות השונות ומבטיח את התוצאה המשפטית הטובה ביותר עבורם.

שאלות ותשובות בסוגיות חשובות

חוק להסדר התדיינויות בסכסוכי משפחה (הוראת שעה), תשע"ה-2014,

חוק זה נכנס לתוקפו ביולי 2016 ושינה בעצם את כל כללי המשחק שהיו ידועים עד אותה עת.

לפני כניסת החוק הנ"ל לתוקף, התביעות בדיני משפחה היו מוגשות ישירות לבית המשפט לענייני משפחה או בית הדין הרבני.

היום לאחר החוק החדש, אין אפשרות להגיש תביעות ישירות לבית המשפט, ויש להגיש בקשה ליישוב סכסוך ביחידת הסיוע, יחידות אלו נמצאות בצמוד לכל בית משפט לענייני משפחה.

בקשה ליישוב סכסוך, היא בקשה די כללית אשר לא ניתן לפרט בה יתר על המידה את הנושאים אשר הביאו את בני הזוג, אלא בצורה קצרה ועניינית.

אחת המטרות של החוק החדש, היא בעצם להביא את שני בני הזוג להסכמות הדדיות בסוגיות השונות אשר נידונות בהליכי גירושין, כמו משמורת, מזונות, רכוש ועוד.

את הפגישות ביחידת הסיוע מנהלות עובדות סוציאליות מטעם משרד הרווחה, ותפקידן בעצם, להביא את בני הזוג להסכמות בניהם ללא עירוב של ערכאות משפטיות.

בתקופת יישוב הסכסוך, ניתן להגיש סעדים זמניים ודחופים לכל ערכאה שיפוטית לפי בחירת המבקש.

חשוב לציין- כי הצלחת ההליך ביחידת הסיוע של בני הזוג, תלויה בפרמטר אחד חשוב, וזו הסכמה הדדית בין בני הזוג בנושאים שבמחלוקת.

ללא הסכמה משותפת, לא ניתן להמשיך בהליך של יישוב סכסוך, ויש לפנות לערכאות המשפטיות.

תקופת יישוב הסכסוך, היא בעצם תקופת עיכוב הליכים שבה ניתן ואף מומלץ במקרים מסוימים לסיים את הסכסוך בדרכי שלום והסכמה הדדית.

כמובן שאם הליך ישוב הסכסוך לא צלח, יש להגיש את תביעותיהם לערכאות המשפטיות בתום תקופת עיכוב הליכים, או בשלב מוקדם יותר, במידה והוגשה בקשה לקיצור הליכים ביחידת הסיוע- בקשה לקיצור הליכים, תוגש בדרך כלל במצבים שבהם ניתן לראות כי לא יהיה ניתן להגיע להסכמות הדדיות בין בני הזוג.

על פניו, מדובר על טופס טכני שניתן למלאותו לבד, אך אין זה הדבר.

לטופס ישוב סכסוך, יש משמעויות רבות והשלכות לגבי המשך ההליך בין בני הזוג.

מומלץ להתייעץ עם עורך דין מנוסה עוד לפני פתיחת ההליך ביחידת הסיוע ומילוי הטופס הנדרש.

כל הליכי הגירושין בין בני זוג יהודים, מתחילים את דרכם בפתיחת תיק ברבנות, אשר לו הסמכות הייחודית והבלעדית למתן גט לבני זוג יהודים.

במידה ומדובר על בני זוג לא יהודים, יצטרכו לפנות לבית המשפט לענייני משפחה.

במידה ויש הסכמה הדדית להליך הגירושין, מומלץ לפנות במשותף לבית הדין הרבני, תורם ליעילות ההליך ויקצר אותו משמעותית.

הבקשה לבית הדין הרבני תוגש לפי הסמכות המקומית, קרי, מקום מגוריהם האחרון של בני הזוג.

מדובר על אחת הסוגיות הרגישות ביותר בכל הליך גירושין בין בני זוג, חזקת הגיל הרך- בעצם קובעת, כי עד הגעת הילד עד גיל 6 יהיה בחזקת האם במשמורת מלאה.

חזקה זו אינה מוחלטת, וניתן לסטות ממנה בהסכמה מלאה של שני בני הזוג.

לחזקת הגיל הרך ישנם חריגים שבהם יחליט בית המשפט, על העברת המשמורת מהאם לאב, בדרך כלל החלטה שכזו תתקבל במקרים של הזנחה מצד האם, אי מסוגלות הורית מצד האם לספק את כל צורכי הקטין הנדרשים בגילאים אלו, כמובן שרשימה זו אינה סגורה וכל מקרה יבחן לגופו.

במצב דברים שכזה, טובת הילד עומדת בראש השיקולים ולכן יש לאב אפשרות לפנות לבית המשפט לענייני משפחה ולבקש שינוי בהסדרי הראייה הקיימים.

חשוב לציין, כי המגמה החדשה לסוגיית המשמורת בין בני זוג לאחר פרידתם, מגלה גישה חדשה של שוויון הורות.

אם אתה, כאב גרוש עם ילדים, חושב שיש מקום לשינוי המשמורת על ילדך- פנה לייעוץ משפטי מקצועי במשרדנו, אשר יבחן את סיכויי התביעה לשינוי הסדר המשמורת.

ביום 19.7.17 נתקבל פס"ד תקדימי מאת בית המשפט העליון (בע"מ 919/15), המהווה מהפיכה משמעותית בכל הקשור לתשלום דמי מזונות לילדים בגילאי 15 – 6 במשמורת משותפת. המדובר בהלכה חדשה, הקובעת כי שני ההורים יישאו בחובת תשלום המזונות, לפי גובה הכנסותיהם השונות וחלוקת זמני השהות שלהם עם הילדים. בכך יש שינוי של המצב המשפטי שהיה קיים עד כה, לפיו חובת המזונות הוטלה באופן אוטומטי על האב בלבד, גם כשהייתה ביניהם משמורת משותפת וגם כשהאם קיבלה על הילדים משמורת מלאה.

הפחתת מזונות ילדים בתיקים סגורים

אחת הסוגיות המשמעותיות בעת ניהול הליכי גירושין הינה הפחתת דמי המזונות. לפי הלכות הפסיקה דמי המזונות אינם מהווים החלטה סופית וישנה אפשרות לבקש את הקטנתם, בהסתמך על הוכחה של שינוי מהותי בנסיבות המקרה. כך לדוגמה, סיטואציה של פיטורים ממקום העבודה, תאונה או מחלה קשה אשר מגבילים את כושר ההשתכרות ומשנים בצורה קיצונית את המצב הכלכלי או הרחבת התא המשפחתי כאשר יש לבחון את נסיבות המקרה גופן.

מאז קבלת ההלכה החדשה אנו רואים פסיקה ענפה של בתי המשפט לענייני משפחה, הרואים בפסק הדין התקדימי כשלעצמו שינוי מהותי בנסיבות ועילה עבור אבות להגיש תביעה ולבקש את הפחתת המזונות. כך לדוגמה, פסק דינו של השופט אליאס מבית המשפט לענייני משפחה בפתח תקווה מיום 1.7.18 (תמ"ש 4542-03-16), הרואה בהלכת העליון בגדר שינוי מהותי בנסיבות ועילה להפחתת מזונות.

פנייה לקבלת ייעוץ משפטי

לאור המהפכה בסוגיה המשפטית של דיני מזונות והשינויים בהלכות הפסיקה, ישנה חשיבות לקבל סיוע משפטי של עו"ד מקצועי ומנוסה בתחום דיני משפחה. הנכם מוזמנים לפנות בכל עת אל עו"ד מיכאל פיינברג, המתמחה בדיני משפחה ומחזיק בניסיון רב בטיפול מוצלח במגוון תיקים מורכבים בדיני משפחה, אשר יבחן לעומק את נסיבות המקרה, יעניק לכם ייעוץ מהימן ויסייע בהשגת התוצאות הטובות ביותר.

בחיי היום יום אנו נתקלים בסיטואציות רבות בהן עולה הצורך לבקש פירוק שיתוף בנכס מקרקעין, שכן השותפים בנכס אינם מגיעים ביניהם להסכמה לגבי הוצאתו למכירה. כך, בין אם מדובר על סכסוך בין בני זוג במסגרת הליך גירושין בנוגע לדירת המגורים המשותפת, סכסוך משפחתי בין כמה אחים לגבי דירה שהתקבלה בירושה, סכסוך בין שותפים עסקיים וכדומה. מאחר ולפי החוק לא ניתן למכור את הדירה בלי הסכמת כל הצדדים, יש להגיש תביעה משפטית לפירוק שיתוף.

מהו פירוק שיתוף?

המדובר בהליך משפטי שמטרתו למכור נכס מקרקעין שנמצא בבעלות משותפת של בני זוג, בני משפחה או שותפים בעסק. ככלל, לפי חוק המקרקעין, תשכ"ט – 1969 קיימת לכל אחד מהצדדים זכות יסודית לבקש את פירוק השיתוף, בדרך של חלוקה בעין, מכירה לצד שלישי או רישומו בתור בית משותף.

פירוק שיתוף בין בני זוג

במקרים רבים בעת ניהול הליכי גירושין, כאשר בבעלות בני הזוג יש דירה בה מתגוררים כל בני המשפחה, בעת חלוקת הרכוש המשותף יש צורך לנקוט בהליך של פירוק שיתוף בדירה. המדובר במצב מורכב מבחינה משפטית ורגשית, שכן מדובר על סכומי כסף גבוהים וכן על מקום המגורים המרכזי של בני הזוג וילדיהם. לכן, בסעיף 40(א) לחוק המקרקעין ישנה התייחסות נפרדת לפירוק שיתוף בדירת מגורים של בני זוג בדרך של מכירה, כאשר בתי המשפט נדרשים לבחון את מכלול הנסיבות ולאזן בין הזכויות של בני הזוג והילדים ומציאת מקום מגורים חלופי.

דרך ההתנהלות המומלצת

ניהול הליכים משפטיים של פירוק שיתוף הוא משימה מורכבת הדורשת בקיאות בהוראות החוק, הלכות הפסיקה וניסיון מעשי עשיר. לכן, רצוי מאוד להסתייע בשירותים המשפטיים של עו"ד בעל מומחיות וניסיון בדיני מקרקעין. עו"ד מיכאל פיינברג, המתמחה באופן שוטף בתחום, ישמח ללוות אתכם לכל אורך הדרך ולסייע לכם לצלוח אותו בקלות ובמהירות.

רובם הגדול של תיקי הגירושין אשר מתנהלים בבתי המשפט מסתיימים בהסכמים בהסכמה משותפת של בני הזוג, ישנה חשיבות רבה לרמת הניסוח והירידה לפרטים הקטנים בהסכם הגירושין.
הסכם טוב ומופרט, יחזיק לאורך זמן וייתן לבני הזוג כלים להתמודד עם חילוקי דעות שיכולות לצוץ במהלך חייהם.
את הסכם הגירושין ניתן לאשר ולקבל תוקף של פסק דין בבית המשפט לענייני משפחה או בבית הדין הרבני.

שלב אישור הסכם הגירושין הוא שלב די קצר ומהיר שבסיומו תצאו מבית המשפט/בית דין רבני עם הסכם גירושין שקיבל תוקף פסק דין. בשלב זה תמו השאלות המשפטיות ביניכם וכל שעליכם לעשות הוא לצאת לדרככם החדשה, שותפות שתחזק את ההורות שלכם ותאפשר לכם לגדל את ילדכם בנחת וביציבות.

לאור כל האמור לעיל, ניתן להסיק כי הליכי הגירושין, הם הליכים מורכבים בעלי משמעות רחבה להמשך החיים.

אנו למדים כי הליך גירושין יכול להתנהל בצורה מהירה ויעילה, או לחלופין, בצורה כואבת עם הרבה מועקות נפשיות שיכולות ללוות את בני הזוג עוד תקופה ארוכה לאחר סיום הליך הגירושין.

אין זה משנה אם מדובר על מחלוקת קשה או הסכמה.

ישנה חשיבות גדלה לנושא הייצוג, חשוב שתקבלו ייצוג מעורך דין בעל ניסיון אשר מתמחה בליווי הליכי גירושין פשוטים ומורכבים כאחד, בעל ניסיון עשיר בדיני משפחה, והכי חשוב עורך דין קשוב ואנושי אשר ילווה אתכם  לאורך כל ההליך, וידאג  לשמור על האינטרסים שלכם וקבלת הזכויות המגיעות לכם.

הכתובת שלך לדיני משפחה